ЛЕ: Мурињо им се поклони на Адеми, Ристовски и „модрите“ за неверојатниот подвиг (видео)

ЛЕ: Мурињо им се поклони на Адеми, Ристовски и „модрите“ за неверојатниот подвиг (видео)

Иако не е омилен Жозе Мурињо покажа спортска величина, откако влегол во соблекувалната на Динамо Загреб и со аплауз ги поздравил фудбалерите, кои приредија голем подвиг елиминирајќи го Тотенхем во 1/8 финалето од Лигата на Европа. „Модрите“ во регуларниот дел од натпреварот ја анулираа предноста на Тотенхем од Лондон (2-0), а во дополнителното продолжение со уште еден гол, обезбедија победа и пласман во топ 8.

извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds