Летаа боксови: Тепачка во боливискиот Парламент (ВИДЕО)

Летаа боксови: Тепачка во боливискиот Парламент (ВИДЕО)

Голема тепачка меѓу пратеници се случи денеска во боливискиот парламент кога двајца народни избраници се степаа по жестоката расправа дали претходната влада на привремената претседателка Жанин Ањес е легална или не.

Ањес беше уапсена претходниот ден во главниот град на Боливија, Ла Паз, под обвинение за вршење на државен удар и соборување на претседателката Ева Моралес.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds