Лице од Албанија приведено на „Ќафасан“

Лице од Албанија приведено на „Ќафасан“

На 12-ти декември 2019 година, во 22:05 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода 19-годишниот С.Т. од Република Албанија.

– Истиот се наоѓал на „стоп листа“, со мерка за задржување, а при преглед во автобусот каде што седел била пронајдена марихуана. За настанот е известен јавен обвинител, а лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Струга за поматамошна постапка, информираат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds