Лоши вести за викендов: Ни доаѓа дожд

Лоши вести за викендов: Ни доаѓа дожд

До четврток ќе се задржи претежно сончево и релативно топло време.

По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Во петок облачноста ќе се зголеми, а за време на викендот ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и посвежо време.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds