Лукиќ побарал трансфер во Рома

Лукиќ побарал трансфер во Рома

На денот кога започнува новата сезона во Серија А, главна тема во италијанскиот спортски печат е Србинот од Торино, Саша Лукиќ. Играчот кој требаше да ја добие капитенската лента, според „Тутоспорт“, започнал бунт во клубот и сака да го напушти клубот.

Како што стои во текстот, Лукиќ е лут на управата која не му понудила нов договор иако тоа му било ветено, а исто така му е преку глава и би сакал да се пресели во Рома.

Наводно, Лукиќ ги известил соиграчите за својата одлука.
Тој разговарал и со тренерот Игор Јуриќ од кого побарала да не биде во тимот на отворањето на сезоната против Монца.

Лукиќ има договор до 2024 година, па ќе биде интересно да се види како ќе се развива ситуацијата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy