Магла на Стража и на патот Лисец-Попова Шапка

Магла на Стража и на патот Лисец-Попова Шапка

Намалена видливост поради појава на магла до 40 метри, утрово има на патниот правец од село Лисец кон Попова Шапка и на планинскиот превој Стража каде видливоста е до 80 метри.

Од ЈП Македонијапат информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози на повисоките и наместа влажни коловози на пониските места.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Од Јавното претпријатие апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds