Мајсторски гол на Дибала за кој долго ќе се зборува

Мајсторски гол на Дибала за кој долго ќе се зборува

Јувентус и Атлетико Мадрид играат возбудлив меч во Торино, а „бјанконерите“ дојдоа до водство во последните моменти од птрвиот дел.

Пауло Дибала со вистинска мајсторија го матира Облак од слободен удар скоро од мртов агол.

Аргентинецот го постигна еден од најубавите голови оваа сезона во Лигата на шампиони…Погледнете!

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds