Македонец дивеел на автопат во Србија со 244 километри на час

Македонец дивеел на автопат во Србија со 244 километри на час

Припадници на српската Управа на сообраќајната полиција исклучиле од сообраќај двајца возачи поради пребрзо возење.

На автопатот од Ниш кон Белград кај Водње, полицијата запрела 59-годишен американски државјанин кој возел автомобил „БМВ“ со брзина од 252,3 километри на час, на делницата каде што брзината е 130 километри на час.

Исто така, денеска во 10.50 часот полицијата запрела 62-годишен државјанин на Македонија кој управувал автомобил „Ауди“ со брзина од 244,2 километри на час на автопатот Ниш-Белград кај делницата Михајловац, каде ограничувањето е 130 километри на час.

Против возачите ќе бидат поднесени прекршочни пријави.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds