МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Македонската фудбалска репрезентација го оствари најголемиот успех во историјата и за првпат ќе игра завршен турнир на Европско првенство. Во финалниот натпревар од Лига Д на Лигата на нации, попладнево во Тбилиси ја совлада Грузија со 0-1 (0-0) и со гол на легендарниот капитен Горан Пандев ја израдува нацијата. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds