Македонска дипломатка најдена мртва во стан во Менхетн во Њујорк

Македонска дипломатка најдена мртва во стан во Менхетн во Њујорк

38-годишна дипломатка од македонската мисија во ОН беше најдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн во Њујорк на новогодишната ноќ, објави „Њујорк Пост“, а потоа веста беше преземена и од американските национални телевизии. Извори од полицијата за американскиот весник кажале дека се работи за очигледно самоубиство.

Таа била најдена лежејќи на стомак со каиш околу вратот во спалната на нејзиниот стан, а полицајците нашле антидепресиви и лекарства за спиење.

Домарот на зградата за „Њујорк Пост“ изјави дека таа живеела во стан на четвртиот спрат од зградата две години. Била најдена кога ѝ дошол гостин, а не одговарала на ѕвончето, по што била повикана Брза помош.

Во првичната верзија на веста на „Њујорк Пост“ беа објавени и името и презимето на дипломатката, но беа избришани по неколку минути.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds