Македонски државјанин уапсен во Хамбург, бил баран со потерници, осуден на 17 години затвор

Македонски државјанин уапсен во Хамбург, бил баран со потерници, осуден на 17 години затвор

Полициски службеници од Единицата за потраги по лица во Хамбург, Германија во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка при МВР вчера во Хамбург го лишија од слобода македонскиот државјанин К.Д., кој се барал со потерници за издржување на вкупна затворска казна од 17 години.

-Како што информира МВР, К.Д. е осуден за повеќе кривични дела, меѓу кои разбојништво, поголем број тешки кражби, измами и фалсификување на документи и ќе биде спроведен за издржување на затворската казна.  Оваа акција, велат од Министерството, е резултат од успешната соработка на МВР со германската полиција.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds