Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Мадрид

Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Мадрид

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски продолжува со одличните настапи, сега реди победи на турнирот во Мадрид, откако во осминафиналето го совлада шпанскиот тенисер Молино.

Ивановски за еден час и десет минути со 2-0 во сетови го победи шпанскиот тенисер Молино и се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Мадрид.

Ивановски релативно лесно го совлада противникот, првиот сет го доби со 6-4, а во вториот беше подобар со 6-2.

Македонецот денеска има уште една задача во Мадрид, од 12 часот настапува и на турнирот во двојки, ќе се бори за пласман во полуфинале.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy