МАСКА ОД САМО 3 СОСТОЈКИ КОЈА ГО ТОПИ ЦЕЛУЛИТОТ ЗА 2 НЕДЕЛИ

МАСКА ОД САМО 3 СОСТОЈКИ КОЈА ГО ТОПИ ЦЕЛУЛИТОТ ЗА 2 НЕДЕЛИ

Која маска за целулити да ја изберете и да ја користите, првиот чекор е да ги отстраните токсините од телото.
Ако целулитот се појави на вашето тело, тоа е јасен знак дека во вашето тело се акумулираат токсините кои го предизвикуваат.
Токсините се акумулираат во телото поради лошата исхрана, консумирањето рафиниран шеќер, па дури и употребата на лекови.
Еве како тоа функционира:
Телото складира токсини во масти за да ја намали токсичноста на изложеноста на вашите витални органи. Дупките и „џебовите“ од целулит се исто така полни со токсини. Токсичноста акумулирана во вашето тело со текот на годините ќе се појави во форма на непријатен целулит на телото.
За најефективно отстранување на кожата како „кората од портокал“, променете ги вашите навики во исхраната, а добро ќе ви дојде и маската што можете да ја направите сами во вашата куќа.
Маска од цимет:
100 мл кокосово масло
20 капки есенцијално масло од портокал
1/2 лажичка цимет во прав
Сите состојки добро измешајте ги во сад и оставете да отстојат најмалку 30 минути. Оваа маска нанесете ја директно на сите делови каде што има целулит, нежно масирајте и потоа тој дел од телото завиткајте го во проѕирна фолија.
Ако ја користите оваа маска секој ден, ќе забележите значителни промени во рок од 2 недели.
Сите состојки на оваа маска се покажаа како одлични во борбата против овој постојан естетски проблем.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy