Маска во затворените простории – единствена ковид мерка актуелна во Грција

Маска во затворените простории – единствена ковид мерка актуелна во Грција

На почетокот на месецов Грција укина голем дел од рестрикциите за спречување на ширењето на COVID-19, а единствената мерка што сè уште е во сила е маската во затворени простори, јави дописничката на МИА од Атина. За патување во Грција повеќе не е потребен ниту сертификат за вакцинација, ниту негативен резултат од направен тест, додека […]

The post Маска во затворените простории – единствена ковид мерка актуелна во Грција first appeared on TV21.mk.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy