Масовно убиство во САД- меѓу убиените и бремена жена (ВИДЕО)

Масовно убиство во САД- меѓу убиените и бремена жена (ВИДЕО)

Пет лица, меѓу кои и една бремена жена, беа убиени во куќа во Индијанаполис во очигледно насочен напад, рече шефот на градската полиција, опишувајќи ги убиствата како „масовно убиство“ и „поинакво зло“.

Фаталното пукање било откриено во неделата од полицијата, која пронашла малолетник со прострелни рани пред да биде повикана околу 4 часот наутро за да ги испита извештаите за лице погодено на североисточната страна на градот, изјави наредникот Шејн Фоли од градската полиција во Индијанаполис .

Повикот ги однел во блиската куќа, каде нашле петмина возрасни мртви од очигледни рани од огнено оружје.

Нема осомничени од неделата вечер.

Кејси (42), Рејмонд (42), Елија (18), Рита Чајлдс (13) и Киара Хокинс (19) и нероденото дете на Хокинс беа прогласени за мртви откако беа пронајдени во куќата, рече Фоли.

Хокинс прво беше пренесен во болница, но и таа и нероденото дете починаа и покрај напорите да се спасат животи, рече Фоли.

Тој рече дека малолетникот кој првично бил пронајден со прострелни рани се очекува да преживее, а полицијата верува дека тој бил ранет во пукањето во кое биле убиени уште петмина, заедно со нероденото дете.

Шефот на полицијата Рандал Тејлор изјави дека полицијата верува декапукање не било случајно, но дека станува збор за целен напад.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds