Маж фатен како краде во Струга

Маж фатен како краде во Струга

На 26.09.2020 околу 00.05 часот на ул. „Кузман Јосифовски Питу“ во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга лишиле од слобода (40) годишен жител од Струга, затоа што бил затекнат при извршување кривично дело кражба во куќа на наведената адреса.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds