Маж си ја убил сопругата во Струга

Маж си ја убил сопругата во Струга

Убиство се случи во Струга. Маж си ја уби сопругата. 

Во 19:15 часот пријавено е дека во Струга, на ул. „Ристо Крле“ при расправија со својот сопруг, С.Р. (1987г.) од убод од нож е повредена и им подлегнала на повредите, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Смртта ја констатирала екипа на итната медицинска помош. Во инцидентот повреден е Ј.Р. (1982г.). Тој е пренесен во Општата болница во Струга. Истражните органи работат на расветлување на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds