Мазни петици се сон на секоја жена: Со оваа домашна маска, сонот ќе ви се исполни

Мазни петици се сон на секоја жена: Со оваа домашна маска, сонот ќе ви се исполни

Сувите петици се проблем на многу жени. Колку и да ги негуваме стапалата и редовно да правиме педикир, речиси никогаш не сме задоволни од ефектот.

Мазни петици се сон на секоја жена. Оваа маска која можете да си ја направите во домашни услови е вистински рецепт за тоа.

Еве го рецептот :

-Истолчете еден аспирин.

-Додадете една кесичка лимонска киселина.

-Додадете малку топла вода и измешајте ја смесата.

-Намачкајте ги петиците, ставете најлони на нозете и облечете чорапи.

-Оставете да делува 15 минути. Потоа, излупете ја смесата, а мртвата кожа сама ќе испадне со неа.

– Намачкајте крема за стапала.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy