Министерот Филипче за утре закажа прес конференција

Министерот Филипче за утре закажа прес конференција

Министерот за здравство Венко Филипче за утре закажа прес конференција на која, најверојатно, ќе бидат соопштени одлуките од седницата на Комисијата за заразни болести.

Прес конференцијата е закажана за во 11 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds