Министерот за здравство Венко Филипче на пријателска средба во Струга

Министерот за здравство Венко Филипче на пријателска средба во Струга

Денеска во придружба на министерот за информатичко општество и администрација, г-дин Јетон Шаќири и од директорот на Општата болница во Струга, г-дин Арменд Арслани, одржавме пријателска средба со министерот за здравство, г-дин Венко Филипче.На средбата допревме различни теми. Господинот Филипче уште еднаш ја изрази својата и поддршката на сите структури на СДСМ во Струга за Зелената агенда.

Извор:ДУИ-Струга

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds