Млад актер убиен пред станот на неговата девојка

Млад актер убиен пред станот на неговата девојка

Американскиот актер Еди Хасел (30), кој е најпознат по улогата во филмот „The Kids Are All Right“, номиниран за „Оскар“, починал откако бил застрелан од огнено оружје во Далас, во државата Тексас, пренесуваат локалните медиуми.

Млад актер убиен пред станот на неговата девојка

Американскиот актер Еди Хасел (30), кој е најпознат по улогата во филмот „The Kids Are All Right“, номиниран за „Оскар“, починал откако бил застрелан од огнено оружје во Далас, во државата Тексас, пренесуваат локалните медиуми.

Хасел е тешко ранет за време на обид за кражба од неговиот автомобил, а истрагата уште е во тек.

„Њујорк тајмс“ пренесува дека Хасел е убиен пред станот на неговата девојка.

Еден од неговите соработници изјавил дека Хасел бил застрелан во стомак и дека бил префрлен во најблиската болница, каде починал.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds