Млад стружанец фатен со електрошок направа и марихуана

Млад стружанец фатен со електрошок направа и марихуана

Млад стружанец фатен со електрошок направа и марихуана.

– На 15.02.2022 на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга лишиле од слобода (23) годишен жител на Струга. При контрола на патничко возило „опел“, со струшки регистарски ознаки, кое тој го управувал, биле пронајдени и одземени марихуана и електро шок направа, информира МВР.

Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds