Mлад стружанец нападнат и повреден од куче скитник

Mлад стружанец нападнат и повреден од куче скитник

На 06-08-2020 година, В.Е.(23) од Струга, во полициската станица пријави дека во 01.45 во населбата „Плитишта“ бил нападнат од куче скитник. Тој бил пренесен во Општата болница во Струга каде биле констатирани повреди на десната потколеница.

Извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds