ММА борец направи тешка глупост: Скокна во замрзнато езеро, па излезе целиот крвав(вознемирувачко видео)

ММА борец направи тешка глупост: Скокна во замрзнато езеро, па излезе целиот крвав(вознемирувачко видео)

Еден од најдобрите светски ММА борци во категоријата бантам категорија, Мераб Двалишвили, направи огромна глупост.

Тој тренираше покрај замрзнатото езеро, а потоа реши да се соблече и да скокне внатре! Мислеше дека водата е покриена само со снег, но се излажа и беше тешко повреден.

“Мислев дека ќе имам одличен ден за обука и трчање во паркот. Потоа видов езерце за кое мислев дека е покриено со снег. Но, се покажа дека е ледено, а имаше гранки. Штом паднав, почувствував како ми пука и паѓа кожата. Но, ништо не беше поболно отколку кога ја составуваа повторно. Сега сè е во ред “, напиша Дваливиши, кој на својот Инстаграм профил сподели видео од скокот и интервенцијата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds