Момче од Дебар приведено во Вевчани поради прашкаста материја

Момче од Дебар приведено во Вевчани поради прашкаста материја

На 16.10.2020 околу 14:00 часот во с.Вевчани, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга го лишиле од слобода Љ.А.(23) од Дебар.

При преглед кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds