Момче од Охрид нападнато во Струга

Момче од Охрид нападнато во Струга

На 07.02.2020 година околу 16 часот, на улицата „Маркс и Енгелс“ во Струга нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Н.Л. (23) од Струга, врз 17 годишно момче од Охрид. Напаѓачот е повикан во полициската станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds