„Мртва ладна“ украде 8500 евра во бутик во Белград (ВИДЕО)

„Мртва ладна“ украде 8500 евра во бутик во Белград (ВИДЕО)

Србин тврди дека бил ограбен во еден белградски трговски центар и дека овој случај го пријавил во полиција.

Имено, како што може и да се види на снимката, непозната жена потполно мирно зела туѓа ташна и од неа, како што тврди читателот чиј идентитет е познат на редакцијата, зела 8.500  евра.

– Ја зеде торбичката, ги извади парите и ја врати на место. Случајот е пријавен во полиција. Сакам да нагласам дека сме дојдени од странство и дека дека дел од тие пари беше наменет за операција на жената на мој пријател, рекол оштетениот.

Како што објаснил, жената му ги зела парите додека тој бил во гардеробата, а неговото дете ја чувало ташната,

– Тоа го сторила додека детето се потргнало неколу метри од торбичката, додава тој.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds