Мукаетов, Бобинац и Каписода ја презентираа организацијата за женското ракометно ЕП

Мукаетов, Бобинац и Каписода ја презентираа организацијата за женското ракометно ЕП

Македонија заедно со Црна Гора и Словенија е организатор на Европското женско ракометно првенство кое ќе се одржи од 4 до 20 ноември оваа година во трите држави.

Се поблиску сме до овој голем настан, па претседателите на сите три федерации Живко Мукаетов, Петар Каписода и Фрањо Бобинац на Конгресот на ЕХФ во Луксембург ја презентираа организацијата на ЕП.

-Три култури, три јазици, една заедничка страст кон ракометот-тоа беше слоганот со кој балканската тројка се претстави на овој собир на претседателите кој викендов с еодржува во Луксембург.

Инаку шампионатот е на програмата од 4 до 20 ноември и тоа во четири града Скопје, Љубљана, Целје и Подгорица.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy