Мурадов: Украина ќе биде федерација или група од држави

Мурадов: Украина ќе биде федерација или група од држави

Рускиот политичар и именуван претставник на Путин во анектираниот Крим, Георги Мурадов, денеска изјавија дека е малку веројатно Украина да продолжи да постои во сегашната форма, пренесуваат руските медиуми. Мурадов изјави дека Украина најверојатно ќе стане федерација или група од држави. Тој притоа кажа дека ниту една држава, што се почитува, нема да толерира кршење […]

The post Мурадов: Украина ќе биде федерација или група од држави first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy