На ГП Ќафасан приведен албански државјанин

На ГП Ќафасан приведен албански државјанин

Приведен албански државјанин на ГП Ќафасан, баран со распишана потерница од Интерпол – Р.Унгарија.

  • На 08.10.2021 во 23.25 часот на Граничниот премин Ќафасан бил лишен од слобода Г.Б.(29) од Р.Aлбанија. По извршени гранични проверки било констатирано дека тој во службената евиденција е мерка „апси“ по распишана потерница од Интерпол – Р.Унгарија. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds