На Ибарска магистрала, загинаа двајца браќа, мајката тешко повредена…

На Ибарска магистрала, загинаа двајца браќа, мајката тешко повредена…

Стравична сообраќајна несреќа утринава се случила на Ибарска магистрала во Србија во близина на Травник, на делницата од патот Краљево – Прељина.

Автомобил голф директно удрил во автобус. На самото место на несреќата загинале двајца браќа кои биле во голфот со црногорски регистарски таблички, нивната мајка е тешко повредена.

Од автомобилот скоро не останало ништо.

Според првичните информации на српските медиуми до несреќата се случила кога автомобилот голф претекнувал два камиона и се забил во автобус кој се движел во спротивната лента од патот.

Српската полиција пренесува дека во несреќата живото го загубиле двајца браќа на возраст од 28 и 18 години, а тешко е повредена 49 годишна жена која итно била пренесена во болница.

Неофицијално станува збор за мајка со два сина, а голфот го возел 18 годишниот син.

Ниту еден од патниците во автобусот не е повреден.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds