На „Ќафасан“ уапсени две лица бидејќи нападнале полицајци

На „Ќафасан“ уапсени две лица бидејќи нападнале полицајци

Вчера во 13.15 часот на Граничен премин „Ќафасан“ од полициски службеници биле приведени Х.Б.(29) и Г.Б.(24), двајцата од Р.Албанија, бидејќи при граничната проверка Г.Б. дал неточни податоци за неговата цел на патување и престојот во државата, а потоа двајцата пријавени се однесувале агресивно и физички ги нападнале полициските службеници, стои во соопштението од МВР.

Лицата по насоки од судија од Основен суд Струга се спроведени во судот за понатамошна постапка.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds