На натпревар во Охрид го гаѓал судијата

На натпревар во Охрид го гаѓал судијата

На 10.11.2019 околу 15.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на Спортско –  рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во Охрид, за време на одржување на спортски натпревар во рамките на втората фудбалска лига – Запад, М.С.(38) од Дебар го нарушил јавниот ред и мир со фрлање предмет кон судијата на натпреварот. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds