Нацрт-билатералниот протокол меѓу Бугарија и Македонија е доставен до бугарскиот Парламент

Нацрт-билатералниот протокол меѓу Бугарија и Македонија е доставен до бугарскиот Парламент

Нацрт-протоколот со Скопје е веќе испратен до Комисијата за надворешни работи во Собранието, информираат од прес-центарот на Народното собрание за дописникот на МИА од Софија.

Засега нема информации дали е предвидена собраниска седница на Комисијата за надворешна политика на бугарскиот Парламент.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy