Најмалку 20 загинати и над 770 повредени во земјотресот во Турција

Најмалку 20 загинати и над 770 повредени во земјотресот во Турција

– Најмалку 19 лица загинаа во вчерашниот земјотрес во источна Турција. Тоа го соопшти утрово турскиот министер за здравство Фахретин Коџа. Во земјотресот со интензитет од 6,8 по Рихтеровата скала повредени се повеќе од 770 луѓе. – Загубивме 19 сограѓани. Повредени се 221 човек во Малатија и 551 во Елазиг, изјави Коџа, за Анадолија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds