• 10/08/2020
 Најмалку 57 лица загинаа во лавини во пакистанскиот дел на Кашмир

Најмалку 57 лица загинаа во лавини во пакистанскиот дел на Кашмир

loading...
Advertisement

Најмалку 57 луѓе загинаа во последните 24 часа во лавини во пакистанскиот дел на Кашмир.

Владини претставници соопштија дека голем број селани се уште се блокирани во областа на долината Нилум по поројните дождови, кои предизвикаа лизгање на земјиштето.

Спасувачката акција е во тек, а се стравува дека повеќето од лицата кои се водат како исчезнати се загинати.

Можеби ке те интересира