НАЈНОВА ВЕСТ: Вечерва во 23 часот и 6 минути земјотрес го стресе Скопје- еве со колкава јачина

НАЈНОВА ВЕСТ: Вечерва во 23 часот и 6 минути земјотрес го стресе Скопје- еве со колкава јачина

Земјотрес со епицентар во Скопје. Вечерва нешто по 11 часот регистриран е земјотрес во Скопје. Според првичните информации, земјотресот е со јачина од 2,7 степени по рихтер.

Регистриран земјотрес вечерва во Македонија со јачина од 2,7 степени според Рихтер. Епицентарот е 13 километри источно од скопско Студеничани, на длабочина од 1 километар.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds