НАЈНОВА ВЕСТ: Времето во Македонија се менува, од ПЕТОК голема промена

НАЈНОВА ВЕСТ: Времето во Македонија се менува, од ПЕТОК голема промена

До четврток ќе преовладува сончево време.

Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните од среда ќе бидат во пораст.

Утре ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд.

Прогноза за 03.03.2021 Минимална температура: -5°C до 1°C Максимална температура: 12°C до 18°C

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 04.03.2021Минимална температура: -5°C до 2°C Максимална температура: 13°C до 20°C

Претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 05.03.2021Минимална температура: -2°C до 3°C Максимална температура: 11°C до 18°C

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds