„Најзгодната во ‘Преспав’“ – погледнете како изгледа Емра Куртишова зад камерите

„Најзгодната во ‘Преспав’“ – погледнете како изгледа Емра Куртишова зад камерите

Актерката Емра Куртишова, која ја толкува улогата на Исаура во „Преспав“ често знае да сподели фотографии од снимањето на серијата или од нејзиното домашно милениче на социјалните мрежи.

војпат Емра се одлучила за понаква објава, која ги воодушеви фановите на серијата, покрај нејзините следбеници.

Куртишова објави фотографија на Инстаграм на која има поразлична фризура од онаа на која сме навикнати да ја гледаме во серијата, има нежна шминка, а оваа објава заслужено собра повеќе од 1.000 лајкувања.

„Најзгодната во Преспав и пошироко“, „Зрачиш“, „Прекрасна“, „Неверојатна“, се само дел од коментарите на воодушевените фанови на Емра.

Инаку, Емра работи како професионален актер во Театарот за деца и младинци во Скопје и е добро позната и кај помладата публика.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds