Нападната и ограбена 66-годишна жена во населбата Грашница

Нападната и ограбена 66-годишна жена во населбата Грашница

Од СВР Охрид информираат дека вчера, во населбата „Грашница“ во Охрид, едно лице физички нападнало 66-годишна жена од Охрид, по што ја ограбило.

Од жената била одземена чанта во која имало мобилни телефони и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds