Нападнати и ограбени три малолетници во Струга

 Нападнати и ограбени три малолетници во Струга

На 28-ми февруари 2021 година, околу 19:00 часот во ОВР Струга пријавено е дека на улица „Маршал Тито“ во Струга две лица пресретнале три малолетници и со закана од еден од нив одзеле мобилен телефон.

– ОВР Струга презема мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид 

>
>