• 26/09/2020

Напаѓачот од чешката болница се застрелал во глава

 Напаѓачот од чешката болница се застрелал во глава
loading...
Advertisement

Чешката полиција соопшти дека маж се застрелал во глава во автомобил што го барале како дел од потрагата по напаѓачот кој уби шест лица во болница во источниот град Острава.

„Полицијата го пронајде автомобилот, од местото се слушна пукање. Го утврдуваме идентитетот на лицето што се застрела во главата пред полициската акција“, соопшти полицијата на Твитер.

Вооружен напаѓач застрела и уби шест лица во чекална на болницата во чешкиот град Острава во необјаснет напад, соопштија властите.
Извор:OhridNews