Нарушен јавниот ред и мир во Струга

Нарушен јавниот ред и мир во Струга

На 25.10.2021 година околу 08 часот во близина на продажен објект лоциран на регионалниот пат Струга-Дебар нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 63 годишно и 31 годишно лице, двајцата од струшкото село Велешта, од една и 32 годишно, 39 годишно и 40 годишно лице, сите од Вевчани, од друга страна. Тие се приведени и по целосно расчистување на настанот ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds