Нарушен јавниот ред и мир на магистралниот пат Струга-Ќафасан

Нарушен јавниот ред и мир на магистралниот пат Струга-Ќафасан

Од СВР Охрид информираа дека  на 23-11-2021 година околу 16.30 часот, на магистралниот пат Струга-Ќафасан бил нарушен  јавниот ред и мир со физички напад извршен од жител од Република Албанија врз 39 годишен жител од струшкото село Радолишта.

ОВР Струга работи на расветлување на настанот по што, ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds