Нарушен јавниот ред и мир во Струга

Нарушен јавниот ред и мир во Струга

На 23.06.2020 околу 21 часот во полициската станица Струга, добиена е пријава дека во угостителски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга,  нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од жител. од струшкото село Велешта врз 30 годишен жител од Охрид. По целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds