Нарушен јавниот ред и мир во Вевчани и Радожда

Нарушен јавниот ред и мир во Вевчани и Радожда

Пријави за гласна музика во Вевчани и Радожда.

На 13.09.2020 година во 03.20 часот, во струшкото село Радожда, нарушен е јавниот ред и мир со гласна музика, пеење и користење музички инструменти од страна на Л.Б. и Д.К., двајцата од истото село. Против нив, ќе биде поднесена прекршочна пријава.

loading…

На 13.09.2020 година во 04 часот, во Вевчани, А.Р.(19), С.Р.(19), А.П.(19) и З.П.(17), сите од Вевчани, го нарушиле јавниот ред и мир со гласна музика. Против нив ќе биде поднесена прекршочна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds