Не смееш да се предадеш: Вучиќ со емотивна порака до брат му кој води тешка битка со вирусот во болница

Не смееш да се предадеш: Вучиќ со емотивна порака до брат му кој води тешка битка со вирусот во болница

Братот на српскиот претседател Александар Вучиќ, има коронавирус и во болница води тешка битка со болеста. Андреј Вучиќ имал двојна опструкција на белите дробови. Неговиот роден брат претседателот Вучиќ објави синоќа емотивна порака. „Андреј, брат ти те сака најмногу на свет. Предавањето не е опција, напиша Вучиќ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds