Нема повеќе пари од пеење: Марија Шерифовиќ ја менува професијата

Нема повеќе пари од пеење: Марија Шерифовиќ ја менува професијата

Со пандемијата на коронавирусот, пејачите практично останаа без работа затоа што им беа откажани сите настапи и концерти.

Поради тоа, српската пејачка и некогашна победничка на Евровизија, Марија Шерифовиќ, реши барем привремено да ја смени професијата, а за својата одлука ги извести и своите обожаватели.

Таа на својот Инстаграм објави видео во кое зборува за својот нов потег.

Станувам јутјубер, бидејќи нема пари од пеење. Ќе пеам следната година – најави Марија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds