НЕОБИЧНА НЕСРЕЌА – Се судриле свекорот и снаата – старецот се здобил со сериозни повреди

НЕОБИЧНА НЕСРЕЌА – Се судриле свекорот и снаата – старецот се здобил со сериозни повреди

втомобили „опел“ и „мазда“ се судриле во селото Средња Чашавица кај Бјелина
Несекојдневна сообраќајна несреќа се случила во селото Средња Чашавица кај Бјелина, кога се судриле автомобилите Опел и Мазда управувани од свекорот и неговата снаа.

Сообраќајната несреќа се случила во понеделникот околу 11,30 часот на локалниот пат Лјелјенча – Средња Чашавица.
Во оваа несреќа, еден постар маж се здобил со сериозни телесни повреди, додека возачот на „мазда“ поминал со полесни телесни повреди. Полицијата спровела истрага за да се утврдат причините што довеле до оваа сообраќајна несреќа.

Извор: avaz.ba

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds