Непознат сторител се обидел да изврши разбојништво во струшко казино

Непознат сторител се обидел да изврши разбојништво во струшко казино

Денес, околу 01.30 часот, засега непознат сторител, се обидел да изврши разбојништво во казино на улицата „Нико Нестор“ во Струга, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Лицето насилно влегло во казиното и откако не успеало да одземе пари од касата, избегало. ОВР Струга презема мерки за идентификација на сторителот.
Извор:OhridNews

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds